Neslişah Ağaca Doğum Hikayesi

Neslişah Ağaca Doğum HikayesiHamile olduğumu öğrendiğimiz gün eşim doktor araştırmaya başlamıştı. Didim’de yaşıyoruz. Eşim işi gereği Bodrum’a sık sık gidiyordu. O şekilde Bodrum’a gelmeye karar verdik. Doktorlara bakarken içimize en çok sinen Aybala hanımı gördük.

Gerçekten ne kadar şanslıymışım doktor seçimimde; onu tanıdıkça daha da iyi anladım.

İlk gebeliğimdi ve konuşmak istediğim, sormak istediğim ne varsa her zaman Aybala hanıma ulaşabiliyordum ve bunu bilmek bile içimi çok rahatlıyordu🙏🏻 Her kontrolde evimize dönerken “iyi ki buraya gelmişiz, iyi ki Aybala hanımı tanımışız” diyorduk. Her konuda o kadar yardımcıydı ki, birşey sormamıza gerek kalmadan herşeyi anlatıyordu.. Yaşadıklarımız, yaşayacaklarımız, doğumla ilgili hiç soru yoktu kafamda.

Sezaryen hiç düşünmemiştim, hep normale odaklamıstım kendimi. Aybala hanımın ağzından çıkan her kelime benim için okadar önemliydi ki.. Zaten bana hep güvendiğini söyledi, “sen yaparsın” dedi, o beni o kadar motive ediyordu ki..

Gerçekten de başardık! Doğum başladığında Aybala hanımı aradığımda, “tamam Neslişahcım, arabanıza binin gelin” dedi sakin bir şekilde. İnanır mısınız, ses tonu benim tüm korkumu aldı o an.

Hastaneye gittiğimizde çok tatlı, güler yüzlü Setenay ebe karşıladı bizi. Sancılarımı çekerken hep destek oldu; herşeyin yolunda gittiğini, çok iyi olduğumu, çok rahat bir doğum olacağını söylüyordu. Pilates topu, duş, hareketler; çok konforlu bir süreçti gerçekten.

Artık doğumhaneye gitme vakti gelmişti; zaten ben de artık bunu istiyordum. Setenay hanım çok tatlı, sıcak kanlı bir ebe gerçekten.. Yani o anlarda istediğini sorabilmek, istediğinde ebeyi çağırabilmek gerçekten insanı çok rahatlatıyor.

Doğumhanede Aybala hanımın dışardan sesini duyunca ekstra rahatlamıştım. Sabaha karşı 5:30’du ve Aybala hanım gayet güler yüzlü gelmişti. Uykusunu en tatlı yerinde bölmüştük oysa ki.. Ve doğumu epiduralsiz gerçekleştirdik. Çok şükür Nil kızım 8 aylık oldu 🙏🏻

Allah isteyen herkese kolay doğum nasip etsin ve kesinlikle mümkünse vajinal doğum 👍 Bu arada Aybala hanım ultrason görüntülerinde babasının ikizi gibi çok benziyor demişti; gerçekten de babasının aynısı doğdu😁😁 Hala her aradığımda yardımcı oluyor Aybala hanım. Sizi çok seviyorum ♥️😘

Neslişah Ağaca
Didim – Bodrum
9 Kasım 2018

6,875 total views, 4 views today

Yorum gönder

Eposta adresiniz yayınlanmayacak.

Çözümü giriniz *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.