Elif Güzel – Doğum Hikayesi

Merhaba.. 2 erkek çocuk annesiydim, oğullarımı büyütürken kızım olacağını bilsem hemen üçüncüyü yaparım derdim hep.. İç sesim fazla konuşmuş ki kendime çekmişim.. Ama ne var ki artık konuşulduğunda gülüp geçiyordum, büyük oğlum 14’ünü bitirmiş lise öğrencisi olacaktı, küçük oğlum 11’inde, ben ise 40 yaşıma ilerliyordum.. Hamile kalmamın zor gerçekleşeceğine inandığım ve plansız bir akışta ben hamile kalmıştım.. Hayat bize bir sürpriz yapmıştı.. Dr. Aybala hanım da “Evet hamilesin, ne düşünüyorsun? Aldırmayı düşünürsen ben kürtaj yapmıyorum; seni başka bir doktora yönlendireceğim”dediği an ben kararımı oracıkta vermiştim..”Hayır aldırmayacağım, sizinle devam”demiştim..

Ve biz doktorumuzun “16. haftada çocukları da getirin cinsiyetini söyleyeceğim” dediği zamanlamada kızımız olacağını öğrenmiştik..
Hamileliğim boyunca sağlıklı beslendim, yüzdüm, pilates reformer’a ve arada katılabildiğim hastanede Pelin hocamızla hamile yogasına devam ettim. 2 normal doğum yapmama rağmen doğuma hazırlık kursuna katıldım..

Ama hala doğumla ilgili korkularım vardı.. İlk doğumumu epidural anestezi ile normal yapmıştım. 2.doğumum bana kötü bir anı bırakmıştı.. Karşımda samimiyetsiz, doğum sürecimi bütünüyle etkileyen soğuk bir doktor vardı ve doğuramadığım için doğum vakumla gerçekleşti.. Bunları Aybala hanımla paylaştığımda “sana yepyeni bir deneyim kazandıracağım, çok farklı bir doğum yaşayacaksın”diye beni sürekli telkin etti.. Hamileliğim boyunca tüm mesajlarıma “Elif’çim” diye başlayan, gerek sözlü gerek ses kayıtlı cevaplar aldım..

38+5’te doğum yaptım.. Yanımda eşim, 2 doğumumda da beni yalnız bırakmayan Dr.Ayla Abla’m ve tabii ki sancıdan kapattığım gözlerimi arada açtığımda önümde bir ara yerlerde yatan Dr. Aybala hanım vardı.. Uyguladığı teknikler, bilgi ve tecrübesi ve en önemlisi sen&ben gibi yaklaşımı, cana yakınlığı, olumlu tutumu doğumumun hani derler ya “bi avazda”gerçekleşmesine sebep olmuştur..

Kızımın göbeğini babası keserken Aybala ve Ayla’dan esinlenerek “göbek adı Ayla”olsun dedim. İsmi ise Su Ada..

Sözüm şudur ki; biz anneler doğuruyoruz ama Aybala hanım çok güzel doğurtuyor.. Kendisine minnettarım.. Tüm hamileler kendinize çok güzel bakın ve sağlıcakla kavuşun mucizelerinize..

Kızımla ilgili yazılarımı da sizlerle paylaşmak isterim..
Canım kızım; Su gibi özel, Su gibi güzel, Su gibi saf, Su gibi berrak ve duru, Su gibi yararlı olsun ömrün.. Su gibi bitmez tükenmez yaşa hayatını.. Su gibi yaşam kaynağı ol girdiğin hayatlara.. Yaşam ver, vazgeçilmez ol. MAŞALLAH.
Ben daha ortaokuldayken 1989 yılında Bodrum girişinde Karyalı Prenses ADA 👸 altın taçı, 👑yüzükleri 💍kolyeleri, bilezikleri ve kadehleri 🍷🍷 ile beraber bir mezar odası içinde bulunmuştu.. Sonrasında Bodrum kalesi 🏰 müzesinde sergilenmeye başlayınca gidip görmüştüm bir kaç kez.. Bodrum’lu olup da Su ve Ada ismini beraber kızımıza koymanın kulağa hoş geleceğini düşündük🤔😊 Yani diyeceğim şudur ki; “Güzel kızım SU ADA; Prensesler gibi bir hayat yaşa, başın hep dimdik olsun saçlarında taç varmışcasına 👑 Güzelliğinle, hanımlığınla, kibarlığınla herkesi kendine hayran bırak.. Azimli, güçlü, başarılı ol.. İyi ol iyilik bul ☺ Sev, sevil.. Hep gülmeyeceksin bu hayatta ama ağlayınca seninle ağlayanların da olsun yanı başında 😥 İyi ki doğmuşum diyeceğin uzun ömrün 👵 olsun 🙏 Sağlıklı ve mutlu yıllarla birlikte… Ama kızım ☝ Kraliçe’nin 👸 ben olduğumu sakın unutma.. MAŞALLAH.

Elif Güzel
19 Aralık 2018, Bodrum

8,519 total views, 6 views today

Yorum gönder

Eposta adresiniz yayınlanmayacak.

Çözümü giriniz *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.