Ebru BOZKURT KIRBIYIK – Doğum Hikayesi

Ben hamile kalmadan aslında doktor araştırması yaparak gittim. Araştırdığımda, bütün oklar Aybala hanımı gösteriyordu. Hamile kaldığımdan şüpelenince de direk Aybala hanıma gittim. O kadar sıcakkanlı ve o kadar güler yüzlüydü ki, mutlu ve huzurlu ayrıldık. Uzun süren sürecimiz başladı…

İlk olarak benim bir mucize taşıdığımı ve hasta olmadığım düşüncesini her fırsatta söylüyodu, bu düşünce beni o kadar çok rahatlatıyordu ki… Hamileliğim dolu dolu, keyifli, huzurlu ve en önemlisi mutlu geçti.

Aslında normal doğumdan çok korkuyordum. İlk olarak korkumun asılsız olduğunu, normal doğumun mucizelerinden anlattı.. Doktoruma o kadar çok güvendim ki, normal doğuma hazırlığımız başladı. Pilates, nefes egzersizleri derken 40+1 oldum ve ben artık sabırsızlanmaya başladım. “Doğmayacak Aybala hanım, sezaryen istiyorum artık” ve tek duyduğum şey, “Merak etme, senin doktorunun elinde sihir var”.

Evet doğru söylüyordu, benim doktorumun elinde sihir vardı. Perşembe akşamı sancısız yattığım hastanede, cuma 10:30’da sancım ve suyum geldi. Doğumum başladı.. Tabii ki bu doğumu da Aybala hanım ve ekibi uzun uğraştan sonra başlattı.. Bu kadar emek verdim, bekledim normal doğum olsun diye; uğraştılar. Eşimle birlikte yaptığımız pilates egzersizleri sonrasında aldığım ılık duş benim rahatlamama neden oldu. Ebe hanımın gelip bir kaç egzersiz yaptırarak rahatlatıcı müzik açması beni sakinleştiriyordu. 10:30’da başlayan sancım, 13:46’da son buldu.

Eşimin oğlumun göbek bağını kesmesiyle, iyi ki Aybala hanımın tecrübelerine güvenerek normal doğum yapmışım, eşimle hiç yaşayamayacagımız heyecan dolu anılarımız oldu, oğlumuz ilk ten temasını annesiyle ve ilk dünyaya merhabasını babasıyla yaptı.

Aybala hanıma ve ekibine çok teşekkür ederim…

Ebru BOZKURT KIRBIYIK

16.08.2018, Bodrum

17,794 total views, 3 views today

Yorum gönder

Eposta adresiniz yayınlanmayacak.

Çözümü giriniz *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.