Doğum Hikayesi – Bahar Doğruoğlu

 

 

 

Aybala Hanım’ la tanıştığımda 34 haftalık hamileydim. Doğuma çok az zaman kalmıştı ama benim hala doğum yöntemleri konusunda yeterince bilgim yoktu ve tedirgindim. Aybala Hanım daha ilk randevumuzda bana inanılmaz güven verdi. Ben sormadan bir çok konuda beni bilgilendirdi. Acı eşiği çok düşük olan ben hiç aklımda yokken onun sayesinde normal doğum yapmaya karar verdim. Odasından çıktığımda içim çok rahatlamıştı ve artık doğumu keyifle beklemeye başladım. Daha sonraki randevularımızda durumumu titizlikle takip ettiği ve beni hep cesaretlendirdiği için kendisine minnettarım.

Gecenin bir yarısı doğum sancılarım başladığında panik halindeydim. Heyecan, korku, acı bir sürü duyguyu aynı anda hissediyordum. Bir an önce bitsin istiyordum. Hastaneye ulaştığımızda Aybala Hanım beni bekliyordu ve doğum için tüm hazırlıklar yapılmıştı. Başta Aybala Hanım olmak üzere doğumhanede olan tüm ekip bana çok destek oldular ve sakinleşmemi sağladılar. Bebeğimin doğum anını görmek, onu hemen kucağıma alabilmek tarif edilmez müthiş bir duygu. Aybala Hanım haklıymış dedim, iyi ki normal doğum yapmışım.

Doğum bir kadın için hayatının en önemli, en özel anı. O anda yanınızda güvendiğiniz, size abla gibi yakın olan bir doktorunuz olması çok büyük bir şans. Kendisine çok çok teşekkür ediyorum ve iyi ki karşılaşmışız diyorum.

Bahar Doğruoğlu, Bodrum, 25 Ağustos 2012

2,993 total views, 4 views today

Yorum gönder

Eposta adresiniz yayınlanmayacak.

Çözümü giriniz *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.