Ayşegül Yılmaz Emre – Doğum Hikayesi

Bizim maceramız Şubat 2017’de başladı. Oğlumun minik kalbi bize sürpriz olarak geldi. İlk duyduğumda hissettiğim duygu karmaşık, mutlu, heyecanlı, yani bir sürü duyguyu aynı anda yaşadım.

Hamileliğim boyunca mide bulantısı, baş dönmesi, kokulardan tiksinme gibi şeylerin hiçbirini yaşamadım ben; çok şükür gayet iyi geçirdim hamileliğimi. Tabii bazı durumlar dışında: Hayatta en çok sevdiğim anneannemi kaybettim hamileliğimde ve şunu anladım ki oğlum onun acısını dindirmek için gelmiş bana Allah’ın bir hediyesi olarak; iyi ki gelmiş.

İlk hamileliğim olduğu için doktor çok önemliydi. 2 doktordan sonra çok süper bir doktora geldim: Aybala Hanım.. O kadar motive etti ki beni, hem duygusal aşamamı, hem doğum heyecanımı yenmemi sağladı.

Ve doğum günüm gelmişti.. Gece başlayan ara ara sancılarımı önce umursamadım.. 38. haftadaydım, yalancı sancılardır dedim. Sonra nişan gelince eşime “hadi kalk hayatım doğum başladı” dedim.. Gece saat 3.30 falandı, eşim bir heyecan, “nasıl yani şimdi mi, sen niye bu kadar sakinsin?” diye şaşkınlıkla bana bakıyordu.. (Ona çaktırmadım ama için içime sığmıyordu, duygu karmaşası yaşıyordum). Hastaneye gittiğimizde ebemiz hemen geldi sağolsun ve doğum başlamış, açılmam 1cm idi daha.. Odaya aldılar hemen, herşey normal devam etti, aldığım nefes egzersizleri çok işime yaradı. Eşim en büyük destekçim oldu yanımda, ağrılarım girdikçe masajlarımı yaptı, sancı çekerken bir an olsun elimi bırakmadı.. Hem ebemiz, hem Aybala Hanım, hem eşim, kapıda bekleyen annem ve arkadaşlarım, hepsi o kadar destek oldular ki, çok mutlu oldum.

Saat 14.30’a kadar açılmam 3 cm oldu, suni sancımı yaptılar, açılma oldukça ağrılar sıklaştı. Ağrılar sıklaştıkça nefes almakta zorlanıyorsunuz, işte bu aşamada doktorumuz Aybala Hanım o kadar motive etti ki beni, nefesi doğru alıp vermem ve doğumu kolaylaştırmak için o kadar yardımcı oldu ki.. Açılmam 17.30’da 10 cm olmuştu. Beni hemen doğumhaneye aldılar.. Son ıkınmamda 17.50’de işte o mucizevi sesi duydum; oğluşumun önce kafası, sonra vücudu çıktı… ve sonra sesini duyunca..  işte o an bambaşka bir duyguya bürünüyorsunuz; ama o duyguyu anlatıcak bir kelime olduğunu sanmıyorum.

Aybala Hanım doğar doğmaz hemen kucağıma verdi; işte o an o koku o kadar güzel ki.. Kesinlikle cennet kokusu bebeğiniz doğduğunda onu kokladığınız koku olmalı.. O kadar muhteşem bir koku ki anlatamam size. Eşim bir yandan ağlarken ben bir yandan ağlarken Aybala hanım makası eşimin eline uzattı.. Eşimdeki heyecan tavan.. O kadar güzeldi ki! Göbek bağını kesti ve oğlumu alıp giyinmeye götürdüler.

Eğer sağlık durumunuzda bir problem yoksa normal doğum yapmanızı öneririm.. Hem bebeğiniz için hem sizin için o kadar güzel bir duygu ki… O sancı bile size çok güzel geliyor emin olun 🙂 Tabii doktorunuz çok önemli. Bu konuda Aybala Hanım size herşey için çok teşekkür ederiz; çok mükemmel bir doktorsunuz ve iyi ki bizim doktorumuz olmuşsunuz.. Seviyoruz sizi.

 

Sevgilerle

Ayşegül Yılmaz Emre

11.01.2018, Bodrum

27,236 total views, 5 views today

Yorum gönder

Eposta adresiniz yayınlanmayacak.

Çözümü giriniz *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.