Ayşegül Nalçacıoğlu – Doğum Hikayesi

Nereden başlasam… Nasıl anlatsam bilemedim… 9 aylık bir yola girişimle beraber herkes gibi ben de doktor araştırmalarına girmiştim. Bu benim için ennn  önemli kısımdı çünkü aşırı hassastım bu konuda.. Neden derseniz, önce canımdan can olan oğlumun sonra da benim kontrollerimi yapacaktı seçeceğim doktor. Kendimizi ona emanet edecektik kolay mı…  İnanır mısınız küçücük yarımadada dolaşmadığım kadın doğum uzmanı kalmadı. Buradaki  niyetim asla doktorlarımızı kötülemek değil sadece istediğim iletişimi yakalayabilmekti. Her çaldığım kapının ardından eşime dönüp içime sinmedi dediğim günleri hatırlıyorum. Çok panik yapmıştım çünkü inanın çok korkuyordum bu süreçten.

Tavsiyeler üzerine bir de Acıbadem’de Aybala Hanım’a gitmem gerektiği söylenmişti. Çok heyecanlıydım kapısına giderken. 4 aylık olmuş ve ben hala doktorumu belirleyememiştim. Tolga’ya (eşim) kesin bizi tersleyecek geç kaldık diye ve bizi istemeyecek kime gittiyseniz onunla devam edin diyecek demiştim. Ama doktorlar genelde öyle değiller mi, ben de bu yüzden korkmuyor muydum zaten? L  Taaaa ki kapısını çalıp bize güler yüzünü gösterip elini uzatana kadar. Tamam işte bulmuştum beni sakinleştirecek, korkutmayacak ve bana pozitif, olumlu, güler yüzlü yaklaşacak olan doktorumu. Rutin kontrollerimize başlamıştık. Her gidişimizde ama her gidişimizde ayağa kalkıp bizi odasında ağırlayıp bizimle iletişim içinde olan doktorumun mesleğini çok severek yaptığına inandım ve bilgisine çok güvendim. Bu yüzden gebelerini de sevdiğini görüyordum.

Doğumum nasıl olacaktı ona gelelim. Tabi ki NORMAL. ASLA normal doğum yapamam diyen ben kendimi Aybala Hanım sayesinde KESİNLİKLE ‘ben normal doğum yapacağım’ cümlesinde bulmuştum. Ailem şok!!! Demiştim size canım az korkarım diye J Aslında şöyle söyleyeyim Aybala Hanım beni bu konuda yetiştirdi, bilinçlendirdi. Günler günleri kovalarken tembel oğlum 41 haftalık olmuştu hala ortalıkta yoktu. Biz onu görmek için sabırsızlanırken onun umurunda değildi hiçbir şey.

Suyumu ya da nişanımı dört gözle beklerken kendimi kendi aldığım kararımla ameliyat masasında bulmuştum. Çünkü oğlum tam yerleşmemiş gelmeye de niyeti yoktu. Aybala Hanım sezeryan taraftarı değildi ama napalım nasip işte. Bu arada suni sancıyı ben kabul etmemiştim. Ameliyat masasından devam edelim J Karşımda güler yüzüyle oynayan bir doktor evet evet inanın o kadar stres alıcı biri ki. Çok  güzel ortamdı, heyecansız stressiz kendimi yani canımı emin ellere teslim ettim. Düşünsenize suratsız, negatif bir doktor olduğunu karşınızda. Zaten bizler gebeyiz, hassasız, stresliyiz, heyecanlıyız, meraklıyız bir de doktorun o hallerini mi çekecektik J  ilk 4 ayım zor geçti; son 5 ayda doktorcuğumla her şeyin üstesinden geldik. Eğitimler sayesinde bilgilerime bilgi katıp bilinçli bir hamilelik yaşadım.

Diğer yarım olan oğluşumu ilk gören o güzel gülen gözlerinizle beraber daha bir çok bebişin hayatında yer edinmeniz dileğiyle. Gebelik hikayemin en önemli kısmını doktorumun oluşturduğunu bu yazıyı yazarken bir kere daha fark ettim J Ne kadar teşekkür etsem az size. 2. gebeliğimde görüşmek üzere J 

Ayşegül Nalçacıoğlu

25 Mart 2017

IMG-20170112-WA0080 IMG-20170112-WA0081 IMG-20170112-WA0109 Screenshot_2017-02-18-17-44-59-2 Screenshot_2017-03-05-12-45-48

30,178 total views, 1 views today

Yorum gönder

Eposta adresiniz yayınlanmayacak.

Çözümü giriniz *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.