Sadiye İban – Doğum Hikayesi

Sadiye İban – Doğum Hikayesi

 Merhabalar;

Ne kadar teşekkür etsem az ne kadar şükretsem az.. Teşekkürler teşekkürler teşekkürler teşekkürler…

Kelimelerle cümlelerle ifade edemediğim, içimi içime sığdıramadığım, aklımdan çıkaramadığım doğum anımı herkesle paylaşmak istiyorum… Zaten tutamıyorum içimde herkese anlatıyorum.
Hayat mucizelerle dolu; onlardan biri de minik bir nefes. Önce minnacık bir şekilde karnınızda oluşuyor, adım adım gün gün büyüyor.. Rutin doktor muayenelerine gidiyorsunuz ultrasondaki hali bile sizi sizden alıyor.. Sabırla özlemle onu bekliyorsunuz…

Beklediğiniz bütün süreçler sona erdi. Minik misafir gelmeye hazırlanıyor, bakalım nasıl olacak. Rabbim bizleri öyle güzel yaratmış ki bir candan can çıkıyor. Kim der ki o doğum anının öyle muhteşem olabileceği unutulamayacağı…

Hamileleliğim boyunca hep normal doğum yapmayı diledim ve çok şükür gerçekleşti. İşte o an geldi. Sancılar başlamıştı. Heyecan, şaşkınlık, endişe, hatta biraz da korku nasıl olacak diye.. Tabii ki herşey geçecekti, miniğimi elime alınca herşeyi unutturacaktı bana ve öyle de oldu.
Hastanede kaldığımız odada eşim dışında kimse kalmadı, herkes dışarıya çıkarıldı. Eşim doktorum ve hemşirem. Sancılar iyice artmıştı. Doktorumun önerdiği doğru nefes yöntemiyle sancılarımı kolayca yendim. Koridor yürüyüşleriyle, merdiven inip çıkmakla ve çeşitli egzersizlerle epeyce sancıları yendik. Son şiddetli sancılarda doktorum odada doğum yapacağımızı söyledi.. heyecan dorukta. Eşim elimi hiç bırakmıyor.

İçerde huzurlu ve güvenli bir ortamda doktorumun doğru nefes alıp vermeye yönlendirmesiyle yıpranmadan son sancımda çok şükür miniğimin sesini duyduk.. Doğumumuzu çok şükür sağ salim yaptık ve hatta hemen ten teması kurduk.. Doktorum bebeğimi kucağıma verdi.. Kordonu bile kesilmedi. Biz hasret gidermeye başladık ve işte o an bütün duygular çok yoğun, kelimeler cümleler yetmez anlatmaya, hiçbir şeyle ifade edilmez.. Bi yandan gözler dolu dolu duygusal anlar yaşarken bi yandan emzirmeye çalışıyorum.. Derken doktorum eşime makas uzattı; babamız kordonumuzu kesti.

Herşey hem çok güzel, hem çok ani; hiç beklemediğimiz durumları yaşattı doktorumuz bize… Tarifi eşi benzeri kesinlikle yok. Biz doğumhaneye inmeyi beklerken ve oranın gerginliğini yaşarken, odada hoş ve romantik bir ortamda doğumumuzu gerçekleştirdik. Allah’ım şükürler olsun sana. Bütün sancılar, dokuz ay bekleme süreci, herşey unutuldu bile. Onun sesi, teni, varlığı ve normal doğumun gizemi mükemmeldi. Bir kadının başına gelebilecek en güzel şey. Allah herkese nasip etsin..

Ben bu güzellikleri yaşarken iyi ki yarı baygın narkozlu değildim; bütün her anı dakika dakika yaşadım gördüm.. Bu güzellikleri yaşatan doktorum Aybala Hanım’a çok teşekkür ederim.. İyi ki varsınız..

Sadiye İban
9 Eylül 2017, Bodrum

23,339 total views, 3 views today

Yorum gönder

Eposta adresiniz yayınlanmayacak.

Çözümü giriniz *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.