Morgana Çınarağaç – Doğum Hikayesi

Merhaba… Ben Morgana Çınarağaç.. Ben yeni doğum yapan annelerden biriyim.

 

Ben doğumumu Acıbadem Bodrum Hastanesi’nde Sayın Dr Aybala Akıl sayesinde yaptım. Aybala doktordan önce gezmediğimiz doktor ve hastane kalmadı. Neden diye soracaksınız.. Her doktorun branşı ve karakteri farklıdır. Ben ve kocam için bizim gittiğimiz doktorda kendimizi rahat hissetmemiz önemliydi. Bu yüzden çok hastane gezdik ve bir arkadaşımız sayesinde Dr Aybala Hanım’la tanıştık ve sonunda aradığımız doktorumuzu bulduk.

 

Yani demem o ki doktorunuzun tavsiye vermesi bir yana sizi motive etmesi çok önemli. Yani sizin endişelerinizi gidermeli ve size rahat bir ortam yaratmalı ki korkularınızın önüne geçebilesiniz.

 

Ben normal doğum yaptım. Genelde çoğu bayan arkadaşların ya da yeni doğum yapacak annelerin aklında şöyle bir söylenti gezer: “Acaba normal doğum yapsam canım yanar mı? Kendimi çok mu geç toparlarım?” ve bunun gibi sorular ve çevredeki eski kuruntular dolaşır ve sezaryen yapsam daha iyi olur düşüncelerine kapılırlar. Kapılmayın, bunlar hep söylenti. Mecbur olmadığınız sürece doktorunuzun önermediği sürece mümkün olduğunca normal doğum yapmanızı şiddetle tavsiye ederim. Neden? Çünkü normal doğum hem bebeğiniz hem de sizin için daha sağlıklı olur. Sezaryenle doğum ilerleyen zamanlarda sizi sürekli rahatsız eder. Bu yüzden size normal doğum tavsiye ederim. Çünkü sezaryenle doğan bebeklerde solunum, beslenme gibi problemler her zaman normal doğuma oranla fazla olur. Normal doğum yapan annelerin hastanede kalma süresi kısadır. Sezaryende bu süre uzun olmaktadır.

 

Benim tavsiyem kendimden yola çıkarak normal doğumdur.

 

Ben kendim Hollanda vatandaşıyım. Burada Türkiye’de yaşıyorum. Buradan da Dr Aybala Akıl’a bütün desteklerinden dolayı kendisine çok teşekkürlerimi sunarım.

 

Morgana Çınarağaç

03 Nisan 2017

IMG-20170403-WA0001 IMG-20170403-WA0000

34,889 toplam görüntüleme, 1 (bugün)

Yorum gönder

Eposta adresiniz yayınlanmayacak.

Çözümü giriniz *