Buket Ataç – Doğum Hikayesi

12 yıl sonra hayatımıza giren taze bir nefes gibi kızım.

2015’te kurban bayramından iki gün önce öğrenerek çifte bayram yaşadık. Oğlum doğalı tam 12 yıl olmuştu. Zaman zaman bebek düşünsek de, yeni bir sorumluluk ve gebelik süreci beni korkutuyordu. İlk doğumumu küçük yaşta ve anlayışsız insanlarla yaptığım için  doğum da beni biraz korkutuyordu açıkcası.

Hangi doktora gitmeliyiz diye araştırdık ve Aybala hanıma geldik. İlk kalp atışını duyduğumda bebeğim 7 haftalık olmuştu. Eşimin ve benim yaşadığım mutluluk tarif edilemezdi. Oğlumdan sonra yaşadığım en güzel duyguydu.

Aylık kontrollerimiz başladı. Aybala hanım ilk doğumumun normal olduğunu öğrendiğinde bu doğumun daha rahat geçeceğini söyleyerek beni rahatlattı. Artık kesinlikle korkularımı yenip normal doğuma karar verdik. Kızım her geçen gün büyüyordu, bu süreci ilk günden son gününe kadar Aybala hanım ve Asiye ile yaşadık.

Son kontrolümüze gittiğimizde Aybala hanımcığım kızımın en geç 16 Mayıs’ta dünyaya geleceğini söylediğinde, eşim ve ben çok mutlu olduk. Çünkü sabırsızlıkla beklediğimiz kızımızı 4 gün sonra kucağımıza alacaktık.

Ve kızım Aybala teyzesini dinledi,16 Mayıs 2016 sabahı 2 küçük ağrıdan sonra suyum geldi. Hemen Aybala hanıma gittik, muayene sonrasında 6 cm’lik açılmanın olduğunu öğrendik ve hazırlıklar başladı.

Ve normal doğumla saat 12:54’te meleğimi, kızımı kucağıma aldım. Aybala hanım sayesinde rahat bir doğum gerçekleştirdim.

Normal doğum sayesinde kimsenin yardımına ihtiyaç duymadan, oğlum ve kızımla çok rahat ilgilenebildim. İyi ki normald oğum yaptım. Herşey için teşekkürler Aybala Hanım… Sevgilerle.

 

Buket Ataç

9 Mayıs 2017

Buket Ataç
Buket Ataç

Buket Ataç (1)

34,524 toplam görüntüleme, 2 (bugün)

Yorum gönder

Eposta adresiniz yayınlanmayacak.

Çözümü giriniz *